כל מה שחשוב לדעת כשמתכננים סיור מקדים


חתנים ובעיקר כלות רבות מתחילות את הצילומים עוד לפני החתונה – בסיור מקדים.

למה?

נגיד שאתם מתחתנים בירושלים, טוב?

אז תחשבו על תמונות שלכם על רקע הקיר הלבן של נוף ירושלים או האולם הכהה של לה בל. צלם טוב ידע כמובן לעשות את זה היטב וזה יצא לא רע.

אבל עכשיו תחשבו על תמונות עם החליפה או שמלת הכלה בטבע הפורח של יער ירושלים בעונה המתאימה, בסמטאות העתיקות והיפות של משכנות שאננים או עין כרם, או במדשאות רחבות הידיים והאגם הזוהר שבגן הוורדים.תמונה מתוך סיור מקדים - כלה וחברות


יפה יותר, נכון?

וכמובן – יער חולדה (באיזור רחובות-נס ציונה), שבע טחנות (בפתח תקוה), ים המלח, הרי אילת... כל מקום יכול להיות פתאום רקע מקסים לתמונות שלך לפני החתונה.

(טוב, גם עם החברים!).

הסיור גם נותן לנו זמן ארוך שכולו נועד לצילומים. כך יהיו לנו מאות תמונות מעשרות לוקיישנים (- מיקומים) שונים, רציניים ומצחיקים, לבד ועם המלוות, ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה.

ועוד דבר – חוץ מהתמונות היפות, יש משהו מאוד משחרר וזורם בסיור, והרבה פעמים הסיור הוא מעבר מעולה מהלחץ שמלווה את ההכנות, לשמחה הגדולה שמחכה באולם.

יש גם צד שני.

בקטנה – המחיר. סיור חוץ של תמונות סטילס בלבד יעלה בדרך כלל בין 300 ל-600 ₪, תוספת של וידאו לסיור (כדאי מאוד אם אתם רוצים קליפ יפה ומושקע!) יעלה עוד 500 עד 800 ₪. זו תוספת לא נוראה מדי להוצאות הגדולות של החתונה. אם בכל זאת – עם אתם 'על הקשקש' ומחפשים איפה לחסוך עוד קצת בעלויות – לא בטוח שהסיור ממש נחוץ לכם, ואפשר בהחלט להסתדר בלעדיו.

יותר מהמחיר בשקלים: הסיור עלול להיות עוד תחנה שדורשת זמן, ולפעמים אפילו מלחיצה ומצופפת את הלו"ז הצפוף גם כך. רוצים סיור? כדאי שתחשבו טוב ותתכננו באופן מוקפד וברור את הלו"ז של יום החתונה, כך שיהיה זמן להגיע, להצטלם בכיף ובאווירה רגועה, ולנסוע לאולם בזמן. כמובן – קחו מרווח סיכון, פקקים ובלת"מים בין הבית לסיור ובין הסיור לאולם.

וכמובן, תנסו להיות מתוקתקים. הסטטיסטיקה לא נבדקה כנראה מעולם, אבל כל צלם יוכל לספר לכם על זמן איחור ממוצע של כלות וחתנים שנע בין חצי שעה לשעתיים...

אם במקרה נפלתם על יום חם במיוחד – אפשר לחשוב בראש פתוח ולהתייעץ עם הצלם על מקום חלופי וסגור. בבית המשפט העליון בירושלים, לדוגמא, יש מקומות מרהיבים ממש לצילומים. האפשרות הזאת חשובה עוד יותר ביום גשום שכמובן לא מאפשר צילומי חוץ.

ועוד דבר, חשוב במיוחד:

מי מצלם אותך בסיור, הצלם או הצלמת?

כדאי מאוד לחשוב על זה. בעולם הצילום לרוב 'הצלם הראשי', זה שאיתו אתם סוגרים את האירוע, הוא זה שיעשה את הסיור. אם הוא ממין זכר, ואם את חושבת שיהיה יותר נעים ומתאים לך שהצלמת תצלם אותך – חשוב מאוד לסגור את זה עם הצלם מראש! ושימי לב – יכול להיות שזה יעלה לך עוד כמה שקלים.

אצלנו ב'יאיר אוריאל צילום שקוף' בכל מקרה רק צלמת עושה את הסיור (כמו את הכיסא כלה, ובעצם את כל מה שקשור לכלה). הצלמות שלנו מנוסות מאוד בצילומי חוץ, וידעו להתאים לך את המקום המתאים ולבנות איתך את הלו"ז הנכון.

איפה להצטלם?

יש שני שיקולים עיקריים שכדאי לחשוב עליהם לפני שקובעים מקום לסיור: סגנון, ומרחק.

המקומות שונים מאוד והאפשרויות כמובן אינסופיות. כדאי להתחיל מלחשוב – איזה סגנון יותר מדבר אלי, עירוני או טבעי, נוף פתוח ומרווח או אדניות ושערי ברזל מיוחדים שיכולים להיות מסגרת יפה מסביבי. אחרי המחשבה הכללית, מומלץ מאוד לראות סיורים של חברות, או לבקש מהצלם לשתף איתכם תמונות ממיקומים ספציפיים שאתם חושבים עליהם. זה ייתן לכם מושג טוב מה ההבדלים בין מקום אחד לאחר.

גם המרחק מאוד חשוב. ככל שהמקום שתבחרו לסיור יהיה במרחק קטן יותר ופקוק פחות מהאולם, כך מרווחי הזמן יהיו נוחים יותר. לפעמים עדיף לבחור את המקום היותר קרוב גם הוא לא בדיוק-בדיוק מה שרציתם, מאשר להצטלם במקום מושלם אבל בלחץ מטורף כי כבר מאחרים והקבלת פנים אוטוטו מתחילה...

הנה קישור לאתר מצויין שבו מאגר גדול של מקומות ('לוקיישנים') לסיור מקדים

יש כמובן כלות שבוחרות להתחיל את הצילומים עוד בבית או בהתארגנות בסלון-כלות. במקרה כזה חשוב לוודא מראש עם הצלם שלכם מה המחיר המדויק לסיור כזה, ולפרט מראש גם את שעות הצילום וגם את התחנות השונות. בדרך כלל המחיר של שלוש שעות צילום במקום אחד (המקום של הסיור כנראה) יהיה נמוך מהמחיר של אותן שלוש שעות אבל בשתיים או שלוש תחנות שונות (לדוגמה – בית, סלון, סיור).
61 צפיות0 תגובות